Microconnect CABLESLEEVE040-50W cable sleeve Black
SKU
CABLESLEEVE040-50W
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Polyester Expandable Cable Sleeve Diameter:ø40mm, Length:50m Roll Cut table tight
- Halogen-free
- Color: White
- Material : Polyester
- Operating Temperature: -50°C - + 150°C
- Melt point: 250++/-5°C
- Flamability: VW-1
- Length: 50m
|---|---|
| SKU | CABLESLEEVE040-50W |
| EAN | 5704174219880 |
| Product colour | Black |
| Maximum cable section | 40 mm² |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 250 mm |
| Package weight | 2 kg |
| Package height | 90 mm |