Microconnect CABLESLEEVE040-50B cable sleeve Black
SKU
CABLESLEEVE040-50B
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Polyester Expandable Cable Sleeve Diameter:ø40mm, Length:50m Roll Cut table tight
- Halogen-free
- Color: Black
- Material : Polyester
- Operating Temperature: -50°C - + 150°C
- Melt point: 250++/-5°C
- Flamability: VW-1
- Length: 50m
|---|---|
| SKU | CABLESLEEVE040-50B |
| EAN | 5704174219903 |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 250 mm |
| Package weight | 2 kg |
| Package height | 90 mm |
| Diameter | 4 cm |
| Length | 5000 mm |