We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic 2500mAh, 1.2V Rechargeable battery AA
SKU
BK-3HCDE/2BE
Category: Household Batteries
| Battery type | Rechargeable battery |
|---|---|
| SKU | BK-3HCDE/2BE |
| EAN | 5410853064145 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery voltage | 1.2 V |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Battery capacity | 2500 mAh |
| Product colour | Black |
| Battery recharge cycles (max) | 500 |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Features | |
|---|---|
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 1.2 V |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Battery capacity | 2500 mAh |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Battery type | Rechargeable battery |
You may also be interested in
| Product |
Panasonic 2500mAh, 1.2V Rechargeable b...
Login for pricing
|
Popular
Duracell CR2 Single-use battery Lithium
Login for pricing
|
Recommended
Ansmann 5015538 household battery Sing...
Login for pricing
|
Varta 4x AAA Lithium Single-use battery
Login for pricing
|
Bestseller
Lenovo CR2032 Single-use battery
Login for pricing
|
Hot Product
Lenovo CR2032 Single-use battery
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BK-3HCDE/2BE
|
020306
|
5015538
|
06103301404
|
FRU02K6541
|
FRU02K7078
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Duracell
|
Ansmann
|
Varta
|
Lenovo
|
Lenovo
|
| Battery type |
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery size(s) |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
AAA
|
N/A
|
N/A
|
| Battery technology |
N/A
|
Lithium
|
Alkaline
|
Lithium
|
N/A
|
N/A
|




