SMT2200IC-OS
Login for pricing
In Stock: 33 available
Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 2U 3kVA / 2.7kW 8 x IEC C13 + 1 x IEC C19
More Information
Output power capacity 3 kVA
Product colour Black
Output power 2700 W
Form factor Rackmount/Tower
SKU SMT2200IC-OS
EAN 5059902031808
Manufacturer Origin Storage
Availability In Stock
PDF URLs View PDF
Power
Output voltage regulation240%
Output frequency regulation220 Hz
Output power2700 W
Input operation voltage (min)220 V
Input operation voltage (max)240 V
Output operation voltage (min)220 V
Output operation voltage (max)240 V
Output power capacity3 kVA
WaveformPure sine
Output voltage regulation240%
Output power2700 W
Compare Products
Product Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 2U 3kVA / 2.7kW 8 x IEC C13 + 1 x IEC C19 Origin Storage Uniti Power Symphony On... Login for pricing