SMC1000I-2U-OS
Login for pricing
In Stock: 84 available
Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 2U 1.5kVA / 1.5kW 4 x IEC C13
More Information
Output power capacity 1.5 kVA
Product colour Black
Output power 1500 W
Form factor Rackmount/Tower
SKU SMC1000I-2U-OS
EAN 5059902032522
Manufacturer Origin Storage
Availability In Stock
PDF URLs View PDF
Power
Output power1500 W
Input operation voltage (min)220 V
Input operation voltage (max)240 V
Output operation voltage (min)220 V
Output operation voltage (max)240 V
Output power capacity1.5 kVA
Performance
UPS topologyDouble-conversion (Online)
WaveformPure sine
Features
Output frequency50/60 Hz
WaveformPure sine
Output power1500 W
Input frequency50/60 Hz
Design
Form factorRackmount/Tower
Product colourBlack
Technical details
Output frequency50/60 Hz
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 2U 1.5kVA / 1.5kW 4 x IEC C13
Hot Product
Origin Storage Uniti Power Symphony On... Login for pricing
APC Smart-UPS X SMX750I - 750VA, 8x C13 output, USB, expandable runtime
Bestseller
APC Smart-UPS X SMX750I - 750VA, 8x C1... Login for pricing
PowerWalker VFI 1000RM LCD Double-conversion (Online) 1 kVA 900 W 6 AC outlet(s)
New
PowerWalker VFI 1000RM LCD Double-conv... Login for pricing
PowerWalker VFI 2000C LCD uninterruptible power supply (UPS) Double-conversion (Online) 2 kVA 1600 W 4 AC outlet(s) PowerWalker VFI 2000C LCD uninterrupti... Login for pricing
SKU
SMC1000I-2U-OS
SMX1000I
SMX750I
Manufacturer
Origin Storage
APC
APC
PowerWalker
PowerWalker
Output power capacity
N/A
600VA to 1200VA
N/A
600VA to 1200VA
1200VA to 4000VA
1200VA to 4000VA
Output power
1000W to 1500W
500W to 1000W
500W to 1000W
1500W to 2000W