SDH-1500-OS
Login for pricing
In Stock: 84 available
Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 2U 1.5kVA / 1.5kW 4 x IEC C13
More Information
Output power capacity 1.5 kVA
Product colour Black
Output power 1500 W
Form factor Rackmount/Tower
SKU SDH-1500-OS
EAN 5059902031273
Manufacturer Origin Storage
Availability In Stock
PDF URLs View PDF
Power
Output power1500 W
Input operation voltage (min)220 V
Input operation voltage (max)240 V
Output operation voltage (min)220 V
Output operation voltage (max)240 V
Output power capacity1.5 kVA
Performance
UPS topologyDouble-conversion (Online)
WaveformPure sine
Features
Output frequency50/60 Hz
WaveformPure sine
Output power1500 W
Input frequency50/60 Hz
Design
Form factorRackmount/Tower
Product colourBlack
Technical details
Output frequency50/60 Hz
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 2U 1.5kVA / 1.5kW 4 x IEC C13 Origin Storage Uniti Power Symphony On... Login for pricing