ADP-E130W-EU
Login for pricing
In Stock: 45 available
AC Adapter (130W) For Latitude E Series - EU Cable
  • Fully compatible with specified laptops
  • Photo for illustrative purposes only
  • Genuine OEM Parts
More Information
Purpose Notebook
Power supply type Indoor
SKU ADP-E130W-EU
EAN 5056006133407
Manufacturer Origin Storage
Availability In Stock
PDF URLs View PDF
Features
Adjustable output voltageNo
Brand compatibilityDELL
Power plug typeType C
Input voltage100-240 V
Output power130 W
Output voltage19 V
Output current6.7 A
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
LED indicatorsYes
Product colourBlack
Input frequency50/60 Hz
Power
Adjustable output voltageNo
Input voltage100-240 V
Output power130 W
Output voltage19 V
Output current6.7 A
Capacity130 W
Performance
Brand compatibilityDELL
Power plug typeType C
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
Design
LED indicatorsYes
On/off switchNo
Product colourBlack
Certificates
Compliance certificatesRoHS
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Compliance certificatesRoHS
Logistics data
Harmonized System (HS) code85044095
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage AC Adapter (130W) For Latitude E Series - EU Cable
Hot Product
Origin Storage AC Adapter (130W) For L... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing