We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
OKI 43870024 Drum kit black, 20K pages for OKI C 5850
SKU
43870024
Category: Printer Drums
| Capacity | 20000.00 |
|---|---|
| Colour | black |
| Type | Original |
| SKU | 43870024 |
| EAN | 5031713040200 |
| Manufacturer | OKI |
| Availability | In Stock |
Oki 43870024 Black image drum for use with C5850 printers. Page yield 20,000.
Compatible Printers: OKI C 5950 DN, OKI C 5950 N, OKI C 5850 N, OKI MC 560 DN, OKI MC 560 N, OKI MC 560 Plus, OKI C 5950 Series, OKI C 5950, OKI C 5850 DN, OKI C 6150 Series, OKI C 5950 CDTN, OKI C 5850, OKI C 5850 Series, OKI C 5950 DTN
| Features | |
|---|---|
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 2000 pages |
| Type | Original |
| Page yield | 20000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Compatibility | OKI MC560, MC560dn, C5850, C560N, C560DN, C5750DN |
| Technical details | |
| Page yield | 20000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 2000 pages |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package width | 372 mm |
| Package depth | 149 mm |
| Package height | 231 mm |
| Package weight | 1.31 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 372 mm |
| Package depth | 149 mm |
| Package height | 231 mm |
| Package weight | 1.31 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 2000 pages |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
OKI 43870024 Drum kit black, 20K pages...
Login for pricing
|
New
OKI 44064009 Drum kit yellow, 20K page...
Login for pricing
|
Bestseller
OKI 44574302 Drum kit, 25K pages for O...
Login for pricing
|
Hot Product
OKI 44968301 Drum kit, 30K pages for O...
Login for pricing
|
Popular
Brother DR-321CL Drum kit Bk,C,M,Y, 4x...
Login for pricing
|
Brother DR-4000 Drum kit, 30K pages/5%...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
43870024
|
44064009
|
44574302
|
44968301
|
DR321CL
|
DR4000
|
| Manufacturer |
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
Brother
|
Brother
|
| Multipack |
N/A
|
N/A
|
N
|
Y
|
N
|
N
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
OKI
|
OKI
|
Brother
|
Brother
|





