Microconnect CABLESLEEVE030-50B cable sleeve Black
SKU
CABLESLEEVE030-50B
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Polyester Expandable Cable Sleeve Diameter:ø30mm, Roll length:50m Roll Cut table tight
- Can expand 1.5 times than the initial dimension
- Flame-retardent
- Halogen-free
- Color: Black
- Material : Polyester
- Operating Temperature: -50°C - + 150°C
- Melt point: 250++/-5°C
- Flamability: VW-1
Category: Cable Sleeves
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | CABLESLEEVE030-50B |
| EAN | 5704174212270 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Technical details | |
| Doesn't contain | Halogen |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 250 mm |
| Package weight | 1.6 kg |
| Package height | 90 mm |
| Diameter | 3 cm |
| Length | 5000 mm |