AP-ESL-MBA-13M2-BCLR
Login for pricing
In Stock: 18 available
Extreme Shell-L for MacBook Air 13.6" (2022 M2) & MacBook Air 13.6 M3 (A3113) (Black/Clear)
  • Perfect custom-fit for MacBook Air 13" (2018-2021-2022 M2 w/Touch ID - Intel/M1 Chips)
  • Unique full-coverage design delivers cost-conscious, lightweight protection
  • Impact-absorbing TPU bumpers and corners
  • Overhang design protects top and bottom corners when device is closed
  • Clear, rigid top and bottom panels repel scratches & impact damage
  • Custom-fit supports all device functions & port access
More Information
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 13.3 "
Material Thermoplastic polyurethane (TPU)
Case type Cover case
SKU AP-ESL-MBA-13M2-BCLR
EAN 0850035320518
Manufacturer MAXCases
Availability In Stock
Colour
Surface colorationMonochromatic
Weight & dimensions
Maximum screen size33.8 cm (13.3")
Features
Product main colourBlack, Transparent
Case typeCover
Carrying handle(s)No
Quantity1
Protection featuresImpact resistant, Scratch resistant
CompatibilityMacbook Air 13.3" (2018-2021
Brand compatibilityApple
Design
Case typeCover
Carrying handle(s)No
Technical details
Quantity1
Packaging content
Packaging data
You may also be interested in
Compare Products
Product MAXCases Extreme Shell-L for MacBook Air 13.6" (2022 M2) & MacBook Air 13.6 M3 (A3113) & MacBook Air 13.6" M4 (2025) (Black/Clear)
Hot Product
MAXCases Extreme Shell-L for MacBook A... Login for pricing
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16") Briefcase Black Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16") Messenger case Black Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Kensington Simply Portable SP25 15.6” Laptop Backpack
Bestseller
Kensington Simply Portable SP25 15.6”... Login for pricing
Kensington SP17 Classic Laptop Sleeve
New
Kensington SP17 Classic Laptop Sleeve Login for pricing
Kensington SP12 Neoprene Sleeve - 12"/30.5cm Kensington SP12 Neoprene Sleeve - 12&q... Login for pricing