Lanview LV-UTP6A0025W networking cable White 0.25 m S/FTP (S-STP)
SKU
LV-UTP6A0025W
Login for pricing
In Stock:
0 available
Network Cable CAT6A UTP 0,25m White LSZH, HIGH-FLEX, SmartClick
- To order a full box, please select the following quantity: 250 pcs.
Category: Networking Cables
| Cable length | 0.25 m |
|---|---|
| Cable shielding | S/FTP (S-STP) |
| SKU | LV-UTP6A0025W |
| EAN | 5715063273432 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Out of Stock |
Lanview SmartClick series is an Innovative collection of Cat6A patchcables. The SmartClick series features removable color-coding clips, which makes it much easier to color code configure your wired network. The cables are made with an TPE LSZH jacket, which gives you a much softer & flexible cable that are easier to work with. Furthermore we have added length marking on the plug, for easy length identification. The cables are Halogenfree and features the PoE up to 100W and are optimized for all kind of applications (Audio, Video and Data). The SmartClick clips comes in 8 different colors.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Connector shield material | Zinc alloy |
| Conductor material | Oxygen-Free Copper (OFC) |
| AWG wire size | 26 |
| Connector contacts plating | Gold |
| Cabling technology | 10GBase-T |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Cable length | 0.25 m |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Power over Ethernet (PoE) type supported | PoE+ |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 130 mm |
| Weight | 16 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 20 g |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Cable diameter | 5 mm |
| Other features | |
| Cable diameter | 5 mm |
| Length | 0.25 mm |