IPA10.2SSC+PH
Login for pricing
In Stock: 3 available
JLC iPad 10.2 (9th, 8th and 7th Gen) Smart Stand Cover with Pencil Holder - Black
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.2 "
SKU IPA10.2SSC+PH
EAN 5056521428460
Manufacturer JLC
Availability In Stock
•Made from a soft TPU back shell, soft microfiber lining and PU leather exterior
•Fully functioning Smart Cover supports the devices sleep/wake feature
•Built-in pencil/stylus holder pencil not included)
•Tri-fold flip cover transforms the case into a viewing stand for calls and videos
Technical details
Case typeShell case
MaterialPolyurethane, Thermoplastic polyurethane (TPU)
Maximum screen size25.9 cm (10.2")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad 10.2 (9th, 8th and 7th Gen)
Protection featuresScratch resistant, Shock resistant
Product main colourBlack
GenderUnisex
Features
Case typeShell case
Stand modeYes
Built-in batteryNo
GenderUnisex
Stand modeYes
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holster Black
Hot Product
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holst... Login for pricing
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holster Black Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holst... Login for pricing