We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Compulocks iPad Air M2 13" (2024), Apex Enclosure Tablet Printer Kiosk - Black
SKU
PK0113APXB
Login for pricing
In Stock:
1 available
iPad Air M2 13" (2024), Apex Enclosure Tablet Printer Kiosk - Black
- High-grade aluminum enclosure
- Ability to conceal a charging cable
- Quick keyed access
- Can hold a printer with dimensions - H- 160 mm / 6.3 in W- 130 mm / 5.12 in D- 150 mm / 5.91 in
- Can secure directly onto a counter
Category: Tablet Security Enclosures
| SKU | PK0113APXB |
|---|---|
| EAN | 0810157341761 |
| Manufacturer | Compulocks |
| Availability | In Stock |
Introducing our innovative POS Tablet and Printer Holder: The ultimate solution for streamlining your point-of-sale operations. This product is expertly crafted from high-grade aluminum, offering both durability and a sleek, professional appearance. Its unique design includes a specialized enclosure to securely house your tablet while seamlessly integrating a compact printer.
| Features | |
|---|---|
| Lock type | 2 Keys |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Product colour | Black |
| Colour group | Black |
| Material | Aluminium |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Cable management | Yes |
| Covered front camera | No |
| Country of origin | Israel |
| Mounting type | Counter |
| Brand compatibility | Apple |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 4 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Lock type | 2 Keys |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Product colour | Black |
| Colour group | Black |
| Material | Aluminium |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Cable management | Yes |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Compulocks iPad Air M2 13" (2024)...
Login for pricing
|
Recommended
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Sw...
Login for pricing
|
Popular
Compulocks Surface Pro 8-10 Apex Enclo...
Login for pricing
|
Hot Product
Compulocks Galaxy Tab A9+ Apex Enclosu...
Login for pricing
|
New
Compulocks Brandable VESA Floor Stand...
Login for pricing
|
Bestseller
Compulocks Brandable VESA Floor Stand...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PK0113APXB
|
140W209SWLW
|
140B580APXB
|
140B11GAPX9B
|
140WLBPW
|
140BLBPB
|
| Manufacturer |
Compulocks
|
Compulocks
|
Compulocks
|
Compulocks
|
Compulocks
|
Compulocks
|
| Product colour |
Black
|
White
|
Black
|
Black
|
White
|
Black
|




