We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Camera Bag "Hardcase Carbon Style 60 L", black
SKU
23142
Category: Camera Cases
| SKU | 23142 |
|---|---|
| EAN | 4007249231420 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | In Stock |
- Camera bag made of sturdy EVA material, for secure protection of the camera
- For small digital cameras
- Equipment:
- Flat inner compartment for storage media
- With neck strap and belt loop
- For small digital cameras
- Equipment:
- Flat inner compartment for storage media
- With neck strap and belt loop
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 70 g |
| Interior dimensions (W x D x H) | 70 x 40 x 105 mm |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 95 g |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 95 g |
You may also be interested in
| Product |
Hama Camera Bag "Hardcase Carbon...
Login for pricing
|
Recommended
Hama Terra Beltpack case Grey
Login for pricing
|
Popular
Hama Terra Beltpack case Grey
Login for pricing
|
Hama Samara Shoulder case Black
Login for pricing
|
Hot Product
Hama Valletta Compact case Black
Login for pricing
|
Bestseller
Hama Valletta Compact case Black
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
23142
|
121301
|
121302
|
185083
|
185070
|
185076
|
| Manufacturer |
Hama
|
Hama
|
Hama
|
Hama
|
Hama
|
Hama
|
| Material |
N/A
|
Polyester
|
Polyester
|
Polytex
|
Polytex
|
Polytex
|
| Product colour |
N/A
|
Grey
|
Grey
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Universal
|
Universal
|
Any brand
|
Any brand
|
Any brand
|
| Case type |
N/A
|
Beltpack case
|
Beltpack case
|
Shoulder case
|
Compact case
|
Compact case
|





