We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture 800262-127-1PCS printer label White
SKU
800262-127-1PCS
Login for pricing
In Stock:
6 available
Label 57x32 mm. White. Direct thermal. 2100 labels per roll. 1 roll per box. Thermal paper, perforated, 2000D, removable
Category: Printer Labels
| SKU | 800262-127-1PCS |
|---|---|
| EAN | 5711783210252 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | In Stock |
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Adhesive type | Removable |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.7 cm |
| Label height | 3.2 cm |
| Weight | 500 g |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Package width | 239 mm |
| Package depth | 162 mm |
| Package height | 74 mm |
| Package weight | 684 g |
| Packaging data | |
| Package width | 239 mm |
| Package depth | 162 mm |
| Package height | 74 mm |
| Package weight | 684 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 1 |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture 800262-127-1PCS printer label...
Login for pricing
|
Dymo 99015/S0722440 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Bestseller
Dymo 99014/S0722430 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Popular
Dymo 11354/S0722540 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Recommended
Dymo 11356/S0722560 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Hot Product
Dymo S0904980 DirectLabel-etikettes XL...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
800262-127-1PCS
|
S0722440
|
S0722430
|
S0722540
|
S0722560
|
S0904980
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|





