We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JVC Gumy Plus with Mic + Remote White
SKU
HA-FX7M-WN-U
Login for pricing
In Stock:
1 available
HA-FXM7-WN-E – Inner ear headphones with remote and microphone in White
- 1-button remote & mic for iPhone / Android
- Powerful sound with 9.0mm Neodymium driver unit
- Comfortable fit by the elastomer material
- 1.0m colour cord with slim plug compatible with iPhone
- S / M / L silicone earpieces included
Category: Headphones & Headsets
| SKU | HA-FX7M-WN-U |
|---|---|
| EAN | 4975769002779 |
| Manufacturer | JVC |
| Availability | In Stock |
Famous "Gumy Plus" inner ear headphones with remote and microphone.
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Cable length | 1 m |
| Technical details | |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Maximum input power | 200 mW |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Harmonized System (HS) code | 8518300090 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Cable length | 1 m |
| Headphones | |
| Maximum input power | 200 mW |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 10 - 20000 Hz |
| Magnet type | Neodymium |
| Driver unit | 9 mm |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone type | In-line |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 13.5 g |
| Width | 30 mm |
| Height | 20 mm |
| Depth | 50 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 51 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package weight | 40 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8518300090 |
| Supplier features | |
| Harmonized System (HS) code | 8518300090 |
| Other features | |
| Maximum input power | 200 mW |
| Harmonized System (HS) code | 8518300090 |
You may also be interested in
| Product |
New
JVC Gumy Plus with Mic + Remote White
Login for pricing
|
Bestseller
Sandberg Bulk Headphone
Login for pricing
|
Hot Product
connektgear HP503 Basic Stereo PC On-E...
Login for pricing
|
AV Link 100.363UK headphones/headset W...
Login for pricing
|
Popular
Samsung GH59-14677A headphones/headset...
Login for pricing
|
Recommended
Manhattan Stereo On-Ear Headphones (3....
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
HA-FX7M-WN-U
|
825-26
|
24-1503
|
100.363UK
|
GH59-14677A
|
177481
|
| Manufacturer |
JVC
|
Sandberg
|
connektgear
|
AV Link
|
Samsung
|
Manhattan
|
| Wearing style |
In-ear
|
Head-band
|
Head-band
|
In-ear
|
In-ear
|
Head-band
|
| Recommended usage |
Calls/Music
|
Music
|
Office/Call center
|
N/A
|
Calls/Music
|
Music
|
| Microphone type |
In-line microphone
|
Not available
|
In-line microphone
|
N/A
|
In-line microphone
|
Not available
|
| Connectivity technology |
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
| Product type |
Headset
|
Headphones
|
Headset
|
Headphones
|
Headset
|
Headphones
|





