We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Anker A1638 10000 mAh White
SKU
A1638H21
Login for pricing
In Stock:
0 available
Nano Power Bank (10K, 45W, Built-In Retractable USB-C Cable)
- Your Go-To Power Solution
- Sleek and Portable
- Two-Way Fast Charging
- Pull, Adjust, and Charge
Category: Power Banks
| SKU | A1638H21 |
|---|---|
| EAN | 0194644223861 |
| Manufacturer | ANKER |
| Availability | Out of Stock |
| Design | |
|---|---|
| Charger compatibility | Universal |
| Product colour | White |
| Wireless charging | No |
| Performance | |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | No |
| Built-in radio | No |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Input interface | USB Type-C |
| Power | |
| Total output power | 45 W |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | No |
| Radio | |
| Built-in radio | No |