We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Satechi ST-LMPN mouse pad Brown
SKU
ST-LMPN
- Smooth vegan leather surface ensures precise, effortless mouse control
- Premium material enhances comfort for extended daily use
- Durable design maintains shape and performance over time
- Available in Black, Brown, and Blue color options
Category: Mouse Pads
| SKU | ST-LMPN |
|---|---|
| EAN | 0810086361786 |
| Manufacturer | Satechi |
| Availability | Out of Stock |
Eco-Friendly Elegance
Vegan Leather
Featuring vegan leather, an eco-friendly alternative to traditional leather.
Effortless Gliding
With a smooth surface that makes every mouse movement a breeze, boosting your comfort and productivity.
Durable and Water-Resistant
Your Desk’s Stylish Safeguard
Our Mouse Pad is made with reinforced stitching for unbeatable durability. Its water-resistant material protects your workspace from unwanted spills and makes cleanup a breeze.
Back to Work in One Wipe
Tidying up has never been easier. To clean, use a damp cloth and mild soap.
Vegan Leather
Featuring vegan leather, an eco-friendly alternative to traditional leather.
Effortless Gliding
With a smooth surface that makes every mouse movement a breeze, boosting your comfort and productivity.
Durable and Water-Resistant
Your Desk’s Stylish Safeguard
Our Mouse Pad is made with reinforced stitching for unbeatable durability. Its water-resistant material protects your workspace from unwanted spills and makes cleanup a breeze.
Back to Work in One Wipe
Tidying up has never been easier. To clean, use a damp cloth and mild soap.
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Brown |
| Material | |
| Material | Leather |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Design | |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Product colour | Brown |
| Performance | |
|---|---|
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Product colour | Brown |
| Stitched edges | Yes |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| Stitched edges | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Depth | 249 mm |
| Weight | 116 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |