We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable 5700-07 Blue
SKU
570007
- Extra-thin mouse pad
- With velvety surface
Category: Mouse Pads
| Product colour | Blue |
|---|---|
| SKU | 570007 |
| EAN | 4005546500553 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | Out of Stock |
Extra smooth mouse pad with slip-proof surface for precise cursor positioning.
Size: 2 x 300 x 200 mm (H x W x D).
Size: 2 x 300 x 200 mm (H x W x D).
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| Design | |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Blue |
| Performance | |
|---|---|
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| Product colour | Blue |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 300 mm |
| Depth | 200 mm |
| Thickness | 2 mm |