We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Esperanza Titanum mouse Office Ambidextrous RF Wireless Optical 1000 DPI
SKU
TM116E - 5901299911518
Category: Mice
| SKU | TM116E - 5901299911518 |
|---|---|
| Manufacturer | Esperanza |
| Availability | Out of Stock |
Wireless optical mouse working under technology 2.4GHz. It has 3 buttons. With an ergonomic shape perfectly fit in the hand, does not cause fatigue during operation. Hidden in the mouse receiver does not interfere while carrying. Works with both notebook and desktop computers.
| Mouse | |
|---|---|
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Recommended usage | PC/Laptop |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | RF Wireless |
| Input device | |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Recommended usage | PC/Laptop |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | RF Wireless |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black, Grey |
| Form factor | Ambidextrous |
| Technical details | |
| Product colour | Black, Grey |
| Form factor | Ambidextrous |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |