We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
LogiLink BP0069 laptop stand Grey
SKU
BP0069
- Height range: 950–1450 mm
- Worksurface size: 350 x 300 mm
- Height adjustment: Manual
- Material: Steel
Category: Laptop Stands
| SKU | BP0069 |
|---|---|
| EAN | 4052792050677 |
| Manufacturer | LogiLink |
| Availability | Out of Stock |
Product information "Steel adjustable projector/ laptop trolley"
Equipped with a robust steel frame and a high-quality table top, it ensures that your projector, laptop or monitor is stable and secure. With 4 flexible 2" furniture castors that are more durable than the 1" castor and offer maximum stability.
Equipped with a robust steel frame and a high-quality table top, it ensures that your projector, laptop or monitor is stable and secure. With 4 flexible 2" furniture castors that are more durable than the 1" castor and offer maximum stability.
| Design | |
|---|---|
| Product type | Laptop stand |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Material | Plastic, Steel |
| Product colour | Grey |
| Ergonomics | |
| Height adjustment range | 950 - 1450 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 502 mm |
| Depth | 455 mm |
| Height | 1450 mm |
| Display | |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Height adjustment range | 950 - 1450 mm |
| Material | |
| Material | Plastic, Steel |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |