We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00200149 laptop dock/port replicator Docking Black, Grey
SKU
200149
Login for pricing
In Stock:
0 available
Connect2Office Work USB-C Docking Station, Silicone Feet, 12 Ports
- USB-C hub with 12 connections when slots are in short supply (or are to be extended) on a PC, notebook, MacBook or tablet, or if multiple devices are to be connected / disconnected centrally via a single plug
- Removable feet for space-saving operation or transport
- Feet made from silicone for non-slip stability
- Plug & Play, no manual software / driver installation required
- Compatible with Thunderbolt 3/4 (lightning symbol)
- Power supply via USB
Category: Laptop Docks & Port Replicators
| SKU | 200149 |
|---|---|
| EAN | 4047443548320 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 3 |
| Host interface | Dock |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Connectivity technology | Docking |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Performance | |
| Maximum digital resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Product colour | Black, Grey |
| Plug and Play | Yes |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Technical details | |
| Product colour | Black, Grey |
| Plug and Play | Yes |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Power consumption (standby) | 0.2 W |
| Output voltage | 5 - 20 V |
| USB cable length | 0.5 m |
| Software | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 62 g |
| Width | 291 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 60 mm |
| Package weight | 290 g |
| Package width | 295 mm |
| Package depth | 230 mm |
| Package height | 30 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Product colour | Black, Grey |
| Packaging data | |
| Package weight | 290 g |
| Package width | 295 mm |
| Package depth | 230 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Cables included | USB Type-C |