We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Trust Bologna 35.6 cm (14") Briefcase Blue
SKU
26208
Category: Laptop Cases
| SKU | 26208 |
|---|---|
| EAN | 8713439262087 |
| Manufacturer | Trust |
| Availability | Out of Stock |
Working for the world
With bag fabric made from 11 recycled PET bottles and a mouse made from 83% recycled plastics, this bundle lets you work productively and in a way that’s mindful of the planet.
The magic mouse
What can’t this mouse do? Compact, fully wireless, and with silent click buttons, the YVI+ allows you to work whenever and wherever you want without disturbing those around you.
Laptop likeable
If your laptop could talk, it would certainly be thanking you – the Bologna bag keeps laptops up to 16” safe and sound with its ultrasoft lining, whilst multiple compartments make it easy to carry accessories such as phones, chargers and tablets.
With bag fabric made from 11 recycled PET bottles and a mouse made from 83% recycled plastics, this bundle lets you work productively and in a way that’s mindful of the planet.
The magic mouse
What can’t this mouse do? Compact, fully wireless, and with silent click buttons, the YVI+ allows you to work whenever and wherever you want without disturbing those around you.
Laptop likeable
If your laptop could talk, it would certainly be thanking you – the Bologna bag keeps laptops up to 16” safe and sound with its ultrasoft lining, whilst multiple compartments make it easy to carry accessories such as phones, chargers and tablets.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Width | 270 mm |
| Weight | 360 g |
| Height | 270 mm |
| Depth | 20 mm |
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Blue |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Material | ABS synthetics |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Closure type | Zipper |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Material | ABS synthetics |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Material | ABS synthetics |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |