We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00231022 laptop case 43.9 cm (17.3") Backpack Black
SKU
231022
Login for pricing
In Stock:
0 available
Hama 00231022, Backpack, 43.9 cm (17.3"), Shoulder strap, 450 g
Category: Laptop Cases
| SKU | 231022 |
|---|---|
| EAN | 4047443545459 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
Hama 00231022. Case type: Backpack, Maximum screen size: 43.9 cm (17.3"), Number of front pockets: 1, Carrying handle(s), Shoulder strap. Weight: 450 g. Surface coloration: Monochromatic
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |
| Volume | 17 L |
| Package width | 539 mm |
| Package height | 74 mm |
| Package depth | 387 mm |
| Weight | 450 g |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 370 x 90 x 480 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Number of front pockets | 1 |
| Protection features | Dirt resistant, Moisture resistant, Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Exterior pockets | Front pocket |
| Gender | Unisex |
| Closure type | Zipper |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Number of front pockets | 1 |
| Protection features | Dirt resistant, Moisture resistant, Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Technical details | |
| Protection features | Dirt resistant, Moisture resistant, Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | Yes |
| Package weight | 480 kg |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Gender | Unisex |
| Packaging data | |
| Package width | 539 mm |
| Package height | 74 mm |
| Package depth | 387 mm |
| Other features | |
| Package weight | 480 kg |