We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ARCTIC NB 501 - Laptop/Notebook Case for Devices up to 15 inches
SKU
NB150-A01
Category: Laptop Cases
| SKU | NB150-A01 |
|---|---|
| EAN | 0872767002951 |
| Manufacturer | ARCTIC |
| Availability | Out of Stock |
Rely on the ARCTIC NB series in giving your notebook a secure and well-rounded protection. Available in three standard sizes, there would be one that fits perfectly for your notebook.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Maximum screen size | 38.1 cm (15") |
| Weight | 1.4 kg |
| Features | |
| Case type | Briefcase |
| Combination locks | No |
| Maximum screen size | 38.1 cm (15") |
| Mouse included | No |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Compartments | 2 |
| Combination locks | No |
| Maximum screen size | 38.1 cm (15") |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mouse included | No |
| Technical details | |
| Compartments | 2 |
| Combination locks | No |
| Case type | Briefcase |
| Packaging data | |
| Mouse included | No |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 335 x 440 x 105 mm |
| Compartments | 2 |