We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sharkoon SGK25 keyboard Home USB QWERTZ German Black
SKU
4044951041824
Category: Keyboards
| SKU | 4044951041824 |
|---|---|
| EAN | 4044951041824 |
| Manufacturer | Sharkoon |
| Availability | Out of Stock |
Sharkoon SGK25. Keyboard form factor: 75%, Connectivity technology: Wired, Device interface: USB, Keyboard layout: QWERTZ, Keyboard number of keys: 81. Backlight type: RGB LED. Cable length: 1.8 m. Recommended usage: Home. Product colour: Black
| Keyboard | |
|---|---|
| Polling rate | 1000 Hz |
| Recommended usage | Home |
| Keyboard form factor | 75% |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Built-in memory capacity | 64 KB |
| Built-in memory | Yes |
| Keyboard number of keys | 81 |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard language | German |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Multimedia keys | Yes |
| Keyboard key switch technology | Huano Red |
| Keyboard keys operating life | 50 million characters |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.8 m |
| Design | |
| Adjustable backlight | Yes |
| Backlight type | RGB LED |
| Material | ABS synthetics |
| Product colour | Black |
| Backlight | Yes |
| Technical details | |
| Material | ABS synthetics |
| Product colour | Black |
| Backlight | Yes |
| Built-in memory capacity | 64 KB |
| Built-in memory | Yes |
| Numeric keypad | No |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| Multimedia keys | Yes |
| Ergonomics | |
| Detachable cable | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Features | |
| Detachable cable | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Hot-swap | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 668 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 139 x 331 x 40 mm |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Connectivity technology | Wired |