We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP STORE 3PL keyboard Mouse included RF Wireless White
SKU
3L1F0AA#ABF
Login for pricing
In Stock:
0 available
HP STORE 3PL, Full-size (100%), Wireless, RF Wireless, Membrane, White, Mouse included
- The chiclet keyboard design lets you enjoy comfortable, more accurate typing with less noise.
- Handle any task with this durably designed mouse that's built for comfort.
- Reduce clutter and enjoy the freedom to move around lag-free with a 2.4GHz wireless connection.[1]
- Rest easy with an HP standard two-year limited warranty.[3]
Category: Keyboards
| SKU | 3L1F0AA#ABF |
|---|---|
| EAN | 0195908430896 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Product Videos |
View Video |
Stylish design with comfort in mind
The chiclet keyboard design lets you enjoy comfortable, more accurate typing with less noise.
Comfort meets durability
Handle any task with this durably designed mouse that's built for comfort.
Free yourself from the wires
Reduce clutter and enjoy the freedom to move around lag-free with a 2.4GHz wireless connection.[1]
HP STORE 3PL. Keyboard form factor: Full-size (100%), Connectivity technology: Wireless, Device interface: RF Wireless, Keyboard key switch: Membrane. Product colour: White. Mouse included
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| Country of origin | China |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Backlight | No |
| HP segment | Home |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Backlight | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Connectivity technology | Wireless |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1000 x 1200 x 2100 mm |
| Power | |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| USB Type-C required charging power (min) | 5 W |
| USB Type-C required charging power (max) | 15 W |
| Mouse | |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Mouse included | Yes |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 500 g |
| Mouse weight | 60 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 63.3 x 115 x 36.2 mm |
| Keyboard weight | 500 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 440 x 146.2 x 27.6 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 840 g |
| Package width | 456 mm |
| Package height | 44 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10 |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| AC adapter included | No |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 316.5 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1000 x 1200 x 2100 mm |