We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 230 Wireless Mouse and Combo keyboard Mouse included RF Wireless AZERTY Belgian White
SKU
3L1F0AA#AC0
Login for pricing
In Stock:
0 available
HP 230 Wireless Mouse and Keyboard Combo, Wireless, RF Wireless, Membrane, AZERTY, White, Mouse included
Category: Keyboards
| SKU | 3L1F0AA#AC0 |
|---|---|
| EAN | 0195908431008 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
HP 230 Wireless Mouse and Keyboard Combo. Keyboard form factor: Full-size (100%), Connectivity technology: Wireless, Device interface: RF Wireless, Keyboard key switch: Membrane, Keyboard layout: AZERTY. Product colour: White. Mouse included
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| Country of origin | China |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | AZERTY |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | Belgian |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Physical layout | ISO |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Backlight | No |
| HP segment | Home |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Backlight | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Connectivity technology | Wireless |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1000 x 1200 x 2100 mm |
| Power | |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| USB Type-C required charging power (min) | 5 W |
| USB Type-C required charging power (max) | 15 W |
| Mouse | |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Mouse included | Yes |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 500 g |
| Mouse weight | 60 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 63.3 x 115 x 36.2 mm |
| Keyboard weight | 500 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 440 x 146.2 x 27.6 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 840 g |
| Package width | 456 mm |
| Package height | 44 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10 |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| AC adapter included | No |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 316.5 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1000 x 1200 x 2100 mm |