We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microsoft GFU-00002 input device accessory Pen tip
SKU
GFU-00002
Category: Input Device Accessories
| Device type | Stylus pen |
|---|---|
| Product type | Pen tip |
| SKU | GFU-00002 |
| EAN | 0889842209501 |
| Manufacturer | Microsoft |
| Availability | Out of Stock |
Choose from one of three pen tips with the right feel for you. Stay with the medium tip to get the feel of a pencil or swap it with a low-friction tip similar to a fine-point pen. Compatible with Surface Pen.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Pen tip |
| Device type | Stylus pen |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Compatibility | Surface Pen |
| Technical details | |
| Product type | Pen tip |
| Package type | Blister |
| Device type | Stylus pen |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Compatibility | Surface Pen |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 41.8 mm |
| Depth | 22 mm |
| Height | 8 mm |
| Weight | 5 g |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Microsoft GFU-00002 input device acces...
Login for pricing
|
Microsoft Surface Slim Pen Charger Wir...
Login for pricing
|
Motorola KT-KYBDGRL1-VC70-R input devi...
Login for pricing
|
R-Go Tools R-Go Hygienic keyboard cove...
Login for pricing
|
Fellowes Underdesk Keyboard Manager
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GFU-00002
|
8X3-00002
|
KT-KYBDGRL1-VC70-R
|
RGOHCKCEU79
|
93804
|
| Manufacturer |
Microsoft
|
Microsoft
|
Zebra
|
R-Go Tools
|
Fellowes
|
| Device type |
Stylus pen
|
Stylus pen
|
keyboard
|
keyboard
|
N/A
|
| Product type |
Pen tip
|
Wireless charging system
|
Keyboard cover
|
Keyboard cover
|
N/A
|




