We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Penn Elcom R1311-2A rack accessory Cable lacing bar
SKU
R1311-2A
Category: Rack Accessories
| SKU | R1311-2A |
|---|---|
| EAN | 00840149901741 |
| Manufacturer | Penn Elcom |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable lacing bar |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Product colour | Black |
| Built-in fan | No |
| Housing material | Steel |
| Cooling | |
| Built-in fan | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 92 mm |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Cable lacing bar |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Penn Elcom R1311-2A rack accessory Cab...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com Multi-Directional Vertica...
Login for pricing
|
Recommended
Equip 19" Rack Mount Cable Manage...
Login for pricing
|
Popular
Microconnect CABLEMANA-3 rack accessory
Login for pricing
|
Bestseller
Microconnect CABLEMANA-2 rack accessory
Login for pricing
|
Penn Elcom R1268/1UK rack accessory Bl...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R1311-2A
|
CMHOOKMW
|
327311
|
CABLEMANA-3
|
CABLEMANA-2
|
R1268/1UK
|
| Manufacturer |
Penn Elcom
|
StarTech.com
|
Equip
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Penn Elcom
|
| Type |
Cable lacing bar
|
Cable ring
|
Cable management panel
|
Cable management tray
|
Cable management tray
|
Blank panel
|





