We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
LevelOne Wall Mount Bracket
SKU
CAS-7322
Category: Security Camera Accessories
| SKU | CAS-7322 |
|---|---|
| EAN | 4015867201749 |
| Manufacturer | LevelOne |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Wall mount
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | LevelOne |
| Compatibility | FCS-3086 FCS-3087 FCS-3084 |
| Type | Mount |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Aluminium |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compatibility | FCS-3086 FCS-3087 FCS-3084 |
| Type | Mount |
| Placement supported | Indoor |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
| Diameter | 12 cm |
| Width | 122 mm |
| Weight | 680 g |
| Depth | 173.5 mm |
| Package width | 125 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package weight | 750 g |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Aluminium |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 125 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package weight | 750 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 450 mm |
| Master (outer) case length | 365 mm |
| Master (outer) case height | 370 mm |
| Master (outer) case gross weight | 5.1 kg |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |