We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Philips Hue White and colour ambience HUE GO PORTABLE TABLE LAMP W EU/UK Bluetooth/Zigbee 6 W
SKU
929003128401
Login for pricing
In Stock:
0 available
Philips Hue White and colour ambience HUE GO PORTABLE TABLE LAMP W EU/UK, Bluetooth/Zigbee, White, Metal, Multi, 2000 K, 6500 K
Category: Smart Lighting
| SKU | 929003128401 |
|---|---|
| EAN | 8719514404571 |
| Manufacturer | Philips |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Hue White and colour ambience |
Philips Hue White and colour ambience HUE GO PORTABLE TABLE LAMP W EU/UK. Interface: Bluetooth/Zigbee, Product colour: White, Housing material: Metal. Input voltage: 220-240 V, Power plug type: Type C. Width: 142 mm, Depth: 142 mm, Height: 350 mm. Package width: 2090 mm, Package depth: 2190 mm, Package height: 3880 mm. On/off switch location: Article, Included bulb energy efficiency class (old): G
| Features | |
|---|---|
| Protection class | III |
| On/off switch | Yes |
| Light colour | Multi |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Diffused light effect | Yes |
| Product colour | White |
| Colour changing | Yes |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Bulb lifetime | 20000 h |
| Portable | Yes |
| Bulb power | 6 W |
| Zigbee Light Link | Yes |
| Interface | Bluetooth/Zigbee |
| Colour temperature (min) | 2000 K |
| Colour temperature (max) | 6500 K |
| Housing material | Metal |
| On/off switch location | Article |
| Dimmer location | Article |
| Philips Hue app supported | Yes |
| Performance | |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Apple HomeKit | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Works with IFTTT | Yes |
| Power | |
| Power plug type | Type C |
| Input voltage | 220-240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 142 mm |
| Height | 350 mm |
| Weight | 1.28 kg |
| Depth | 142 mm |
| Package width | 2090 mm |
| Package height | 3880 mm |
| Package weight | 1.82 kg |
| Package depth | 2190 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 2090 mm |
| Package height | 3880 mm |
| Package weight | 1.82 kg |
| Package depth | 2190 mm |
| Package net weight | 1.28 kg |
| Package gross weight | 1.82 kg |
| Charging base | Yes |
| Packaging content | |
|---|---|
| AC adapter included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Charging base | Yes |
| Technical details | |
| AC adapter included | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Light colour | Multi |
| Diffused light effect | Yes |
| Colour changing | Yes |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Bulb lifetime | 20000 h |
| Portable | Yes |
| Bulb power | 6 W |
| Zigbee Light Link | Yes |
| Interface | Bluetooth/Zigbee |
| Input voltage | 220-240 V |
| Number of accessories (max) | 12 |
| PowerLED integrated | Yes |
| Net weight | 1.28 kg |
| Dimmable with Hue app & switch | Yes |
| EAN/UPC/GTIN (packaging) | 8719514404571 |
| Design | |
| Protection class | III |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Product colour | White |
| Other features | |
| On/off switch | Yes |
| Diffused light effect | Yes |
| Portable | Yes |
| Zigbee Light Link | Yes |
| On/off switch location | Article |
| Included bulb energy efficiency class (old) | G |
| Wi-Fi | No |
| Effects | Yes |
| Logistics data | |
| EAN/UPC/GTIN (packaging) | 8719514404571 |