We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Philips 8721103089434 smart lighting Bluetooth/Zigbee 60 W
SKU
8721103089434
Login for pricing
In Stock:
0 available
Philips 8721103089434, Bluetooth/Zigbee, White, Silicone, Multi, 4500 lm, 60 W
Category: Smart Lighting
| SKU | 8721103089434 |
|---|---|
| Manufacturer | Philips |
| Availability | Out of Stock |
Philips 8721103089434. Interface: Bluetooth/Zigbee, Product colour: White, Housing material: Silicone. Energy efficiency class: G, Power consumption (standby): 0.5 W, Input voltage: 220-240 V. Cable length: 1.5 m, Width: 17 mm, Depth: 5000 mm. Package width: 870 mm, Package depth: 2960 mm, Package height: 2960 mm. Operating relative humidity (H-H): 0 - 80%
| Features | |
|---|---|
| Light colour | Multi |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Dimmable | Yes |
| Product colour | White |
| Colour changing | Yes |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Luminous flux | 4500 lm |
| Bulb lifetime | 25000 h |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80% |
| Bulb power | 60 W |
| Interface | Bluetooth/Zigbee |
| Housing material | Silicone |
| Extendable | No |
| Cut to size | Yes |
| Philips Hue app supported | Yes |
| Performance | |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Apple HomeKit | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Works with IFTTT | Yes |
| Power | |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Input voltage | 220-240 V |
| Energy efficiency class | G |
| Weight & dimensions | |
| Width | 17 mm |
| Height | 8.7 mm |
| Length | 5000 mm |
| Depth | 5000 mm |
| Cable length | 1.5 m |
| Package width | 870 mm |
| Package height | 2960 mm |
| Package weight | 2.05 kg |
| Package depth | 2960 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 870 mm |
| Package height | 2960 mm |
| Package weight | 2.05 kg |
| Package depth | 2960 mm |
| Package net weight | 800 g |
| Package gross weight | 2.05 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| AC adapter included | Yes |
| Batteries included | No |
| Technical details | |
| AC adapter included | Yes |
| Light colour | Multi |
| Dimmable | Yes |
| Colour changing | Yes |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Luminous flux | 4500 lm |
| Bulb lifetime | 25000 h |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80% |
| Bulb power | 60 W |
| Cable length | 1.5 m |
| Interface | Bluetooth/Zigbee |
| Input voltage | 220-240 V |
| Energy efficiency class | G |
| Number of accessories (max) | 12 |
| EAN/UPC/GTIN (packaging) | 8721103089434 |
| Design | |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Product colour | White |
| Other features | |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80% |
| Extendable | No |
| Cut to size | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Effects | Yes |
| Logistics data | |
| EAN/UPC/GTIN (packaging) | 8721103089434 |