We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta LR6 4-SP Industrial Single-use battery AA Alkaline
SKU
04006211354
Login for pricing
In Stock:
0 available
Varta LR6 4-SP Industrial, Single-use battery, AA, Alkaline, 1.5 V, 4 pc(s), Blue
Category: Household Batteries
| SKU | 04006211354 |
|---|---|
| EAN | 4008496356553 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | Out of Stock |
Varta LR6 4-SP Industrial. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): AA, Battery technology: Alkaline. Height: 50.5 mm, Diameter: 1.45 cm, Weight: 23.3 g. Battery form factor: Cylindrical, Dimensions (WxDxH): 14.5 x 14.5 x 50.5 mm
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Height | 50.5 mm |
| Diameter | 1.45 cm |
| Weight | 23.3 g |
| Features | |
|---|---|
| Battery form factor | Cylindrical |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Battery form factor | Cylindrical |
| Dimensions (WxDxH) | 14.5 x 14.5 x 50.5 mm |
| Battery type | Single-use battery |