We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GP Batteries 201242 household battery Rechargeable battery AAA Nickel-Metal Hydride (NiMH)
SKU
201242
Login for pricing
In Stock:
5 available
GP Batteries 201242, Rechargeable battery, AAA, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 1.2 V, 4 pc(s), 950 mAh
Category: Household Batteries
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
|---|---|
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery size(s) | AAA |
| SKU | 201242 |
| EAN | 4891199223709 |
| Manufacturer | GP Batteries |
| Availability | In Stock |
GP Batteries 201242. Battery type: Rechargeable battery, Battery size(s): AAA, Battery technology: Nickel-Metal Hydride (NiMH)
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery voltage | 1.2 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery capacity | 950 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 1.2 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery capacity | 950 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Other features | |
| Battery type | Rechargeable battery |
You may also be interested in
| Product |
GP Batteries 201242 household battery...
Login for pricing
|
Popular
Ansmann 5015538 household battery Sing...
Login for pricing
|
New
Panasonic CR2032 Single-use battery Li...
Login for pricing
|
Bestseller
Lenovo CR2032 Single-use battery
Login for pricing
|
Hot Product
Lenovo CR2032 Single-use battery
Login for pricing
|
Recommended
Panasonic 1x4 LR6APB Single-use batter...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
201242
|
5015538
|
CR2032L/1BP
|
FRU02K6541
|
FRU02K7078
|
LR6APB/4BP
|
| Manufacturer |
GP Batteries
|
Ansmann
|
Panasonic
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Panasonic
|
| Battery type |
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery size(s) |
AAA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Battery technology |
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Alkaline
|
Lithium
|
N/A
|
N/A
|
Alkaline
|




