We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXEL-BA179 household battery
SKU
MBXEL-BA179
Login for pricing
In Stock:
0 available
Battery for Grothe Emergency Lighting 9.6V 2000mAh 19.20Wh 8S1P FA64,FA64-AKKU72
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Household Batteries
| SKU | MBXEL-BA179 |
|---|---|
| EAN | 5715063431160 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 113.2 mm |
| Depth | 14.5 mm |
| Height | 50.7 mm |
| Weight | 215 g |
| Package width | 113.2 mm |
| Package depth | 14.5 mm |
| Package height | 50.7 mm |
| Package weight | 265 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 113.2 mm |
| Package depth | 14.5 mm |
| Package height | 50.7 mm |
| Package weight | 265 g |