We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ansmann 1502-0006 household battery Single-use battery AA Alkaline
SKU
1502-0006
Login for pricing
In Stock:
0 available
Ansmann 1502-0006, Single-use battery, AA, Alkaline, 1.5 V, 10 pc(s), Cd (cadmium), Hg (mercury)
Category: Household Batteries
| SKU | 1502-0006 |
|---|---|
| EAN | 4013674039005 |
| Manufacturer | Ansmann |
| Availability | Out of Stock |
Ansmann 1502-0006. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): AA, Battery technology: Alkaline. Height: 50.5 mm, Diameter: 1.45 cm. Battery form factor: Cylindrical
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Alkaline |
| Heavy metals free | Cd (cadmium), Hg (mercury) |
| Features | |
| Battery form factor | Cylindrical |
| Heavy metals free | Cd (cadmium), Hg (mercury) |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 50.5 mm |
| Diameter | 1.45 cm |
| Other features | |
| Battery form factor | Cylindrical |
| Battery type | Single-use battery |