We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Makita DECADP05 battery charger Universal USB
SKU
DECADP05
Category: Battery Chargers
| SKU | DECADP05 |
|---|---|
| EAN | 0088381806954 |
| Manufacturer | Makita |
| Availability | Out of Stock |
Makita DECADP05. Suitable for: Universal, Power source type: USB, Compatible battery technologies: Lithium-Ion (Li-Ion). Product colour: Blue. Width: 72 mm, Depth: 102 mm, Height: 43 mm. Quantity per pack: 1 pc(s). Warranty period: 3 year(s)
| Features | |
|---|---|
| Suitable for | Universal |
| USB ports quantity | 2 |
| Power source type | USB |
| Compatible battery technologies | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Compatible battery sizes | 18V |
| Brand compatibility | Makita |
| Design | |
| Product colour | Blue |
| Battery | |
| Batteries included | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 72 mm |
| Depth | 102 mm |
| Height | 43 mm |
| Weight | 180 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | USB |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Performance | |
| USB ports quantity | 2 |
| Compatible battery technologies | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Compatible battery sizes | 18V |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 3 year(s) |