We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Trust 26253 smart card reader Indoor USB Type-C Black
SKU
26253
Category: Smart Card Readers
| SKU | 26253 |
|---|---|
| EAN | 8713439262537 |
| Manufacturer | Trust |
| Availability | Out of Stock |
Smartcard ID reader for personal identification on websites and with public administrations
| Features | |
|---|---|
| Placement supported | Indoor |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Application area | Access control |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Technical details | |
| Placement supported | Indoor |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Design | |
|---|---|
| Placement supported | Indoor |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Built-in display | No |
| Ports & interfaces | |
| Interface | USB Type-C |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 66 mm |
| Height | 17 mm |
| Depth | 85 mm |
| Weight | 50 g |