We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Smartkeeper MNL04PKGY port blocker Port blocker + key RJ-11 Grey Plastic 1 pc(s)
SKU
MNL04PKGY
Category: Port Blockers
| Compatible ports/slots | RJ-11 |
|---|---|
| Product type | Port blocker + key |
| SKU | MNL04PKGY |
| EAN | 8809534691805 |
| Manufacturer | SmartKeeper |
| Availability | Out of Stock |
Mini Port Lock Key:
A universal key that ensures easy handling of 5 small SmartKeeper products from the Professional line. Elegant plastic design that is comfortable for locking and unlocking. Maximum security with a thin key structure, made of high-strength material. The plug-in key head is protected against unwanted mechanical influences. Suitable for computer environments with narrow space for maneuver.
RJ-11 Port Lock:
A security product that physically secures a LAN port without any power or software. Prevents internal data leakage or unauthorized access through the LAN port. The Mini Port Lock Key ensures easy installation and use.
A universal key that ensures easy handling of 5 small SmartKeeper products from the Professional line. Elegant plastic design that is comfortable for locking and unlocking. Maximum security with a thin key structure, made of high-strength material. The plug-in key head is protected against unwanted mechanical influences. Suitable for computer environments with narrow space for maneuver.
RJ-11 Port Lock:
A security product that physically secures a LAN port without any power or software. Prevents internal data leakage or unauthorized access through the LAN port. The Mini Port Lock Key ensures easy installation and use.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Port blocker + key |
| Compatible ports/slots | RJ-11 |
| Product colour | Grey |
| Material | Plastic |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of port blockers | 4 |
| Number of port blocker keys | 1 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 205 mm |
| Package weight | 25 g |