We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elo Touch Solutions Elo Pay M100 Fingerprint Reader
SKU
E121016
Category: Fingerprint Readers
| SKU | E121016 |
|---|---|
| EAN | 0843173156408 |
| Manufacturer | Elo Touch Solutions |
| Availability | Out of Stock |
Fingerprint Reader, 508dpi, fits for: Elo Pay M100 non-scanner models
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | RF Wireless |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 64 mm |
| Depth | 39 mm |
| Height | 12.1 mm |
| Weight | 11 g |
| Package weight | 19 g |
| Package width | 61 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 71 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Packaging data | |
| Package weight | 19 g |