SURT192RMXLBP2-BAT
Login for pricing
In Stock:
0 available
Replacement UPS Battery Cartridge APCRBC140 For SURT192RMXLBP2
- No Refurbished or Re-used Parts
- Extensive Inventory Available
- Assembled in USA
- 100% Compatible with OEM
Category: UPS Batteries
| SKU | SURT192RMXLBP2-BAT |
|---|---|
| EAN | 5059902039330 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery voltage | 192 V |
| Number of battery cells | 16 |
| Certification | UR |
| Battery life | 5 year(s) |
| Hot-swap battery | Yes |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Product colour | Silver |
| Country of origin | United States |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certificates | |
| Certification | UR |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 36.3 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 368.3 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package depth | 660.4 mm |