We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother CR-1L Spool 15 mm for Brother Tape Creator 50 mm
SKU
CR1L
Category: Tape Dispensers
| Colour | no color |
|---|---|
| SKU | CR1L |
| EAN | 4977766740593 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Brother CR-1L. Maximum roll width: 1.5 cm, Product colour: Beige. Width: 194 mm, Depth: 275 mm, Height: 138 mm. Package weight: 16 g. Country of origin: China. Quantity per box: 36 pc(s), Products per pallet: 160 pc(s), Pallet gross height: 15.3 cm
Compatible Printers: Brother TapeCreator TP-M 5000 N
| Features | |
|---|---|
| Maximum roll width | 1.5 cm |
| Product colour | Beige |
| Quantity per box | 36 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 194 mm |
| Depth | 275 mm |
| Height | 138 mm |
| Weight | 10 g |
| Package weight | 16 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 16 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Beige |
| Quantity per box | 36 pc(s) |
| Pallet gross weight | 109.7 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 160 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Quantity per box | 36 pc(s) |
| Products per pallet | 160 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.3 cm |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 109.7 kg |