We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Singo photo album Multicolour 10 x 15
SKU
106269
Category: Photo Albums
| SKU | 106269 |
|---|---|
| EAN | 4047443132697 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
- Album for storing photos;
- Practical for taking photos along with you and for showing them to friends etc.;
- Handy and space-saving;
- Soft cover;
- In four different, coloured nature designs;
- Comprises 12 albums per colour/design.
- Practical for taking photos along with you and for showing them to friends etc.;
- Handy and space-saving;
- Soft cover;
- In four different, coloured nature designs;
- Comprises 12 albums per colour/design.
| Features | |
|---|---|
| Media size (1 slide) | 10 x 15 |
| Media sheets per package | 36 sheets |
| Product colour | Multicolour |
| Technical details | |
| Media size (1 slide) | 10 x 15 |
| Media sheets per package | 36 sheets |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 123 mm |
| Package height | 12 mm |
| Package weight | 61 g |
| Width | 120 mm |
| Height | 165 mm |
| Colour | |
| Product colour | Multicolour |
| Packaging data | |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 123 mm |
| Package height | 12 mm |
| Package weight | 61 g |