We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MediaRange MROS252 desk pad Memory foam, Rubber Black
SKU
MROS252
- Ergonomic keyboard pad for the office or home
- Memory foam wrist support
- Robust fabric surface for an optimal resting feeling
- Rubber-coated base
- Suitable for almost all keyboard types
- Dimensions: 460 x 85 x 25mm
Category: Desk Pads
| SKU | MROS252 |
|---|---|
| EAN | 4260664871989 |
| Manufacturer | MediaRange |
| Availability | Out of Stock |
MediaRange keyboard pad for office and home: The durable fabric surface optimizes the feeling and is suitable for almost all keyboard types. Our ergonomic keyboard pad with memory foam adapts perfectly to your wrist and avoids working in a tensed-up position and prevents against strain on your hand and back. The rubber-coated base prevents slippage of the keyboard pad on your desk.
| Features | |
|---|---|
| Material | Memory foam, Rubber |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 460 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 25 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Material | Memory foam, Rubber |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |