We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Trust GXT 715 Black
SKU
22524
- Avoid scratching floors, damaging carpets or stains from spilled drinks
- Flexible use on carpets and hard floor surfaces
- Hard, wear-resistant surface to move your chair smoothly
- Durable, long lasting material
- For use with any gaming- or office chair
- Size: 99 x 120 cm (1.20 m2)
Category: Furniture Floor Protector Mats
| SKU | 22524 |
|---|---|
| EAN | 0715663081227 |
| Manufacturer | Trust |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Chair mat that protects your floor or carpet from wear and tear.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3 kg |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 3.2 kg |
| Width | 990 mm |
| Depth | 1200 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 3.2 kg |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 3918109090 |
| Safety warning | |
| Harmonized System (HS) code | 3918109090 |