We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ALLNET ALL19005 network antenna Omni-directional antenna RP-SMA 7 dBi
SKU
ALL19005
Login for pricing
In Stock:
0 available
ALLNET ALL19005, 7 dBi, 2.4 - 2.5 GHz, 50 Ω, Omni-directional antenna, RP-SMA, Vertical polarization
Category: Network Antennas
| Antenna gain level (max) | 7 dBi |
|---|---|
| SKU | ALL19005 |
| EAN | 4038816190055 |
| Manufacturer | ALLNET |
| Availability | Out of Stock |
ALLNET ALL19005. Antenna gain level (max): 7 dBi, Frequency band: 2.4 - 2.5 GHz, Impedance: 50 Ω. Antenna type: Omni-directional antenna, Antenna connector type: RP-SMA, Polarization: Vertical polarization. Width: 280 mm, Diameter: 1.3 cm, Weight: 27.5 g
| Performance | |
|---|---|
| Antenna gain level (max) | 7 dBi |
| Frequency band | 2.4 - 2.5 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Features | |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Antenna gain level (max) | 7 dBi |
| Frequency band | 2.4 - 2.5 GHz |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2.2:1 |
| Power handling | 2 W |
| Polarization | Vertical polarization |
| Impedance | 50 Ω |
| Product colour | Black |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Technical details | |
| Antenna gain level (max) | 7 dBi |
| Frequency band | 2.4 - 2.5 GHz |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2.2:1 |
| Power handling | 2 W |
| Polarization | Vertical polarization |
| Impedance | 50 Ω |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 27.5 g |
| Width | 280 mm |
| Diameter | 1.3 cm |