We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mikrotik G1070 network switch component Power supply
SKU
G1070
Category: Network Switch Components
| SKU | G1070 |
|---|---|
| EAN | 5704174979524 |
| Manufacturer | Mikrotik |
| Availability | Out of Stock |
G1070
Open Frame 500W replacement PSU for the CRS328-24P-4S+RM switch.
Open Frame 500W replacement PSU for the CRS328-24P-4S+RM switch.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Compatibility | Mikrotik CRS328-24P-4S+RM |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Compatibility | Mikrotik CRS328-24P-4S+RM |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 90 - 264 V |
| Total power | 500 W |
| Maximum current | 17.6 A |
| DC output voltage | 53 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Performance | |
| Compatibility | Mikrotik CRS328-24P-4S+RM |