We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Synology PSU 800W-RP MODULE_1 power supply unit 1U Silver
SKU
PSU 800W-RP MODULE_1
Category: Power Supply Units
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 800 W |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| SKU | PSU 800W-RP MODULE_1 |
| EAN | 4711174728992 |
| Manufacturer | Synology |
| Availability | Out of Stock |
Redundant Power Module 800W
| Power | |
|---|---|
| Total power | 800 W |
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Performance | |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| Purpose | Server |
| Compatible products | FS3017 RS4017xs+ |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 224 mm |
| Depth | 74 mm |
| Height | 39 mm |
| Weight | 850 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |