We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP M09029-001 power supply unit 450 W Silver
SKU
M09029-001
Login for pricing
In Stock:
0 available
450W Power Supply Unit EPA90 Gold Certified for Z2 Tower G5 and Z2 SFF G8 Workstations
- Genuine HP parts and guaranteed compatibility with HP devices.
- Detailed information on product’s features and availability.
- Direct-from-producer prices and transparency on all costs.
Category: Power Supply Units
| SKU | M09029-001 |
|---|---|
| EAN | 5704174823704 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Design | |
|---|---|
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Product colour | Silver |
| Power | |
| Total power | 450 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Performance | |
|---|---|
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Purpose | PC |
| Compatible products | Z2 SFF G8 |
| Certificates | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |